Uncategorized

10 ابزار تست و اندازه گیری در صنعت خودرو

تجهیزات تست و اندازه گیری خودرو

اندازگیری اساس همه اتفاقات امروز است. در صنعت خودروسازی استفاده از چندین ابزار دقیق برای تعمیر یا ساخت خودرو ضروری است. ابزاری که هر اشتباهی را غیرممکن می کند. این ابزارها تعمیرات یا تعویض خودرو را دقیق تر می کند. هر کدام از این ابزارها نقش و جایگاه خاص خود را در این صنعت دارند. در این مقاله شما را با 10 ابزار تست و اندازه گیری صنعت خودرو آشنا می کنیم.

ولت متر

ولت متر دستگاهی است که از نام آن می توان کاربرد آن را حدس زد. استفاده از ولت متر در تعمیر خودرو و صنعت آن نیز دیده می شود. از این ابزار برای اندازه گیری میزان اختلاف پتانسیل الکتریکی یا ولت بین دو نقطه استفاده می شود. این دستگاه کاربردهای فراوانی دارد و نه تنها در صنعت تعمیر خودرو. در این صنعت از ولت متر برای تشخیص مشکلات توزیع برق در خودرو استفاده می شود.

زاویه سنج

ابزار تعمیر خودرو شامل ابزار زاویه سنج است. این ابزار یک ابزار قدرتمند برای اندازه گیری زاویه است. اما چه زاویه ای؟ برای اندازه گیری زوایای مقاطع از نقاله های صنعتی و مهندسی استفاده می شود. این ابزار امکان قرار دادن قطعه اشتباه از نظر شکل یا اندازه را از بین می برد.

دما سنج

در صنعت خودرو گاهی اوقات اندازه گیری دمای جسمی ضروری است. تعیین مقدار دمای بدنه به تشخیص سریع خودرو کمک می کند. برای اندازه گیری دقیق قطعات خودرو باید از دماسنج استفاده کرد. برای اینکه در این مورد دچار اشتباه نشوید، بهتر است دماسنج دیجیتالی خریداری کنید. نمایش این ابزار اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

گوشی عیب یابی ماشین


یکی از تخصصی ترین گیج های خودرو که در تعمیرات خودرو استفاده می شود، گوشی عیب یاب خودرو است. آیا از این گوشی برای تشخیص صداهای غیرعادی استفاده می شود؟ اما چه صداهایی دارد؟ موتور خودرو مهمترین بخش هر خودرویی است. هر گونه مشکل در این عملکرد کل خودرو را فلج می کند. شما می توانید موتور خودرو را به خوبی با گوشی خود کنترل کنید. نوع صدایی که این گوشی به مکانیک می دهد، خرابی موتور را مشخص می کند.

کیت تعمیر خودرو برای کالیپر


در تعمیر خودرو، زمانی که به اندازه گیری های دقیق نیاز داریم، کالیپرهای ترمز وارد عمل می شوند. همچنین این دستگاه قابلیت اندازه گیری فاصله مورد نظر را بر حسب میکرومتر نیز دارد. کولیس قطر بین دو قسمت است. برای اندازه گیری عمق یا فاصله استفاده می شود. انواع کولیس زیر را می توان نام برد.
1- کولیس داخلی
2- کولیس خارجی
3- کولیس ورنیه
4- کالیبر عقربه ای
5- کولیس دیجیتال
6- کولیس ریزسنج
اگر ابزار کولیس ندارید، همین حالا به خرید آن فکر کنید.


کولیس دیجیتال


برای تکمیل مجموعه ابزارهای اندازه گیری خودرو، بهتر است با خرید یک کولیس دیجیتال شروع کنید. یک کولیس دیجیتال می تواند با یک کولیس معمولی کار کند. اما مزایای کولیس دیجیتال نسبت به کولیس دستی چیست؟ کولیس دیجیتال دارای چندین سنسور حساس و یک صفحه نمایش است. با حرکت دادن زبانه های کولیس، سنسورها شروع به کار می کنند. پس از تعیین موقعیت کولیس، مقدار فاصله مورد نظر روی صفحه نمایش داده می شود.


میکرومتر


یک ابزار اندازه گیری خودرو، میکرومتر که میکرومتر نیز نامیده می شود، به طور گسترده در صنعت خودرو استفاده می شود. از این ابزار برای اندازه گیری نقاط یا اجسام در مقیاس میکرومتری استفاده می شود. این ابزار دقت بالایی دارد و می تواند اندازه های کوچک را مشخص کند. هنگام خرید میکرومتر بهتر است بهترین کیفیت را تهیه کنید.


عمق سنج آج تایر


ابزارهای تعمیر خودرو بدون اندازه گیری عمق آج تایر هنوز ناقص هستند. بررسی سلامت لاستیک خودرو یکی از عواملی است که می توان با استفاده از این ابزار تشخیص داد. عمق سنج آج لاستیک ابزاری کاربردی و بسیار سبک وزن است. هر مکانیک باید یک عمق سنج آج تایر در جیب خود داشته باشد. حداکثر اندازه این ابزار حدود 30 میلی متر است.

تجهیزات تست الکتریکی خودرو


اینکه آیا تست ماشین الکتریکی در مجموعه ای از گیج های خودرو گنجانده شود یا نه یک موضوع عقلانی مکانیکی است. این ابزار ابزار بسیار مهمی است که هر مکانیکی باید آن را تهیه کند. تست برق چراغ های خودرو، سیم کشی دزدگیر و … را می توان برای تست توان الکتریکی استفاده کرد. چراغ روی این دستگاه به معنای مثبت بودن جریان است.


اندازه گیری ضخامت خودرو


ضخامت سنج نقش کمتری در میان ابزار تعمیر خودرو دارد. این ابزار برای اندازه گیری ضخامت فاکتورهای خاصی استفاده می شود. در صنعت خودرو از آن برای تعیین ضخامت رنگ یا فلز استفاده می شود. ضخامت سنج حسگر دارای سیم کوتاه و نمایشگر دیجیتال است.


جمع بندی


اندازه و اندازه یکی از موضوعاتی است که در تمام جامعه بشری و بخش های مختلف آن گذر کرده است. این موضوع در صنعت خودروسازی و تعمیرات جایگاه ویژه ای دارد. ابزار در صنعت خودرو به منظور ساخت قطعات استاندارد خودرو و برای عیب یابی استفاده می شود.

فروشگاه اینترنتی آچارکس، ارائه دهنده انواع محصولات آچار بکس و ابزارآلات تخصصی خودرو در سراسر کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *